KOMUNIKAT!

Szanowni Rodzice!

Informujemy, że przedszkola i szkoły, dla których organem prowadzącym jest Gmina Kamienna Góra, są przygotowywane do wznowienia działalności od 27 maja 2020 r. W placówkach oświatowych będą odbywały się wyłącznie zajęcia opiekuńcze dla dzieci, którym rodzice ze względu na konieczność powrotu do pracy, nie są w stanie zapewnić opieki. Zajęcia dydaktyczne nadal będą realizowane w formie zdalnej.

Informujemy ponadto, że:

  • Od 20 maja 2020 r. w szkołach mogą odbywać się za zgodą rodziców zajęcia rewalidacyjne dla dzieci i młodzieży posiadających orzeczenia wydane przez poradnie psychologiczno – pedagogiczne.
  • Od 25 maja 2020 r. uczniowie klas VIII będą mieli możliwość korzystania z konsultacji o charakterze dobrowolnymze wszystkich przedmiotów, a w szczególności z tych przedmiotów, z których będą zdawać egzamin ósmoklasisty.
  • Od 1 czerwca 2020 r. uczniowie wszystkich klas będą mieli możliwość korzystania z konsultacji o charakterze dobrowolnym ze wszystkich przedmiotów.
    Konsultacje mogą obywać się na terenie szkoły za zgodą rodziców.

Czytaj więcej: KOMUNIKAT!

KOMUNIKAT!

Szanowni Rodzice!

Informujemy, że w związku z komunikatem MEN o możliwości otwarcia przedszkoli podjęte zostały działania pozwalające na otwarcie naszego przedszkola w najbliższym czasie. Wspólnie z organem prowadzącym opracowujemy procedury pozwalające na bezpieczny pobyt Państwa dzieci w przedszkolu.

Dyrektor Zespołu Szkół w Pisarzowicach informuje, że z powodu braku możliwości spełnienia wszystkich wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i w trosce o bezpieczeństwo dzieci, ich rodzin oraz pracowników nie jest w stanie otworzyć przedszkola do odwołania. O dalszych krokach będziemy informować Państwa na bieżąco.

Karnawał w przedszkolu

„W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara.
Niech się bawią duzi, mali
zgromadzeni na tej sali.”
W piątek (07.02.2020) w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Było wesoło, zabawnie i kolorowo. Nie zabrakło księżniczek, superbohaterów, strażaków, znanych postaci z bajek, a także różnego rodzaju zwierzątek. Dzieci brały udział w zabawach i konkursach, poznawały tańce z różnych stron świata. Wszystkiemu towarzyszyła skoczna i rytmiczna muzyka. Przedszkolaki bawiły się wyśmienicie.

Czytaj więcej: Karnawał w przedszkolu

Będziemy bezpieczni podczas ferii

W czwartek w naszym przedszkolu pojawili się goście - funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, którzy opowiedzieli o trudach swojej pracy i wspólnie z dziećmi przypomnieli zasady zachowania w ruchu drogowym. Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadając na pytania policjantów. Nie zabrakło również dobrych rad, jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom za poświecony nam czas!

Czytaj więcej: Będziemy bezpieczni podczas ferii

JASEŁKA W PRZEDSZKOLU

Piątek 20 grudnia był dniem szczególnym, już od rana w przedszkolu panowała świąteczna atmosfera. Dzieci z grupy KOTKI zaprosiły rodziców i wszystkich przedszkolaków na JASEŁKA. Przygotowały świąteczne przedstawienie, którym wprowadziły gości w radosny świąteczny nastrój. Królowały radość i wzruszenie. Wszystkim obecnym dziękujemy za przyjęcie zaproszenia oraz życzymy szczęścia i powodzenia w Nowym Roku.

Czytaj więcej: JASEŁKA W PRZEDSZKOLU

VII Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej

12.12.2019 roku w przepięknej scenerii zimowej CBK w Pisarzowicach odbył się VII Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej, w którym uczestniczyło 10 grup przedszkolnych z Gminy Kamienna Góra. Organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Zesłańców Sybiru w Szarocinie, a tematem przewodnim - kolędy i pastorałki. Wszystkie przedszkolaki zaprezentowały się przepięknie, a w nagrodę otrzymały słodkie upominki.

Czytaj więcej: VII Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej

Nasi mali strażacy w Starostwie

Przedszkolna Drużyna Strażacka została zaproszona na występ do Starostwa Powiatowego w Kamiennej Górze. Odbyło się tam podsumowanie konkursu "Zapobiegajmy pożarom". Nasze przedszkolaki zaprezentowały musztrę, a także wierszyki o strażakach. Pokazały wszystkim, jak należy udzielać pierwszej pomocy. Nie obyło się bez głośnych braw i oczywiście - słodkości. Do przedszkola dzieci przywiozły podziękowanie oraz materiały plastyczne, które dostały w prezencie.
W uroczystości uczestniczyła również uczennica naszej szkoły - Kamila Ataryk, która została wyróżniona  za swoją pracę plastyczną.

Wizyta malarki

Niecodzienny gość odwiedził nasze przedszkolaki. Malarka, Pani Elżbieta Buganik opowiadała o tajnikach swojej pracy. Dzieci mogły zobaczyć wyjątkowe obrazy artystki przedstawiające alegorie pór roku, portrety oraz zwierzęta. Artystka pokazała narzędzia, jakimi pracuje: różnego rodzaje pędzle, farby, palety malarskie. Maluszki mogły dosłownie „poczuć sztukę”, dotykając obrazów, wąchając pachnące terpentyną pędzle. Ciekaw, ilu artystów wyrośnie z naszych przedszkolaków? Potencjał jest...

"A kiedy wiatrem zawieje - maluję
A kiedy deszcz moczy oczy- maluję
Kiedy głos mnie budzi- maluję
A kiedy cisza - też.

Czytaj więcej: Wizyta malarki

Spotkanie z pielęgniarką

W ramach spotkań z cyklu "Bezpieczny ja - bezpieczny świat"  nasze przedszkole odwiedziła Pani Dorota Grzywa - specjalista pielęgniarstwa. nasz gość opowiedział nam o swojej pracy w szpitalu i przekazał informacje dotyczące profilaktyki zdrowotnej. Dzieci dowiedziały się, dlaczego nie powinny odwiedzać swoich bliskich w szpitalu i jak należy zachować się w sytuacjach zagrażających zdrowiu. Pani pielęgniarka chętnym zmierzyła ciśnienie oraz pokazała, jak prawidłowo zrobić prawidłowo. Po spotkaniu wiemy już, że praca pielęgniarek jest bardzo ważna!

Czytaj więcej: Spotkanie z pielęgniarką