3 miejsce w badmintonie w strefie jeleniogórskiej

Dzisiaj (wtorek, 13 listopada) w Szklarskiej Porębie odbył się finał strefy jeleniogórskiej Igrzysk Dzieci w badmintonie drużynowym dziewcząt i chłopców. Wśród finalistów znalazła się nasza szkoła reprezentowana przez Wiktora Zarzyckiego (kl. 6), Kacpra Zawiłowicza (kl.3) oraz Oskara Orę (kl. 4).

W każdej kategorii wystartowało pięć zespołów Zawody rozgrywano systemem “każdy z każdym”. Nasi chłopcy uplasowali się na trzecim miejscu w strefie, co dało im awans na zawody wojewódzkie, które odbędą się we Wrocławiu 20 listopada 2018.

Klasyfikacja końcowa finału strefy jeleniogórskiej Igrzysk Dzieci w badmintonie drużynowym:

Dzień Sportu - klasy IV-VII

IMG 0228W środę 30 maja, w naszej szkole odbył się dzień sportu w klasach 4-7. Uczniowie mieli okazję rywalizować ze sobą w wielu dyscyplinach tj. piłka ręczna, piłka nożna, palant, tor przeszkód oraz skok w dal. Po wielu zmaganiach puchar i możliwość przechowania go w klasie wygrała klasa VI. Zwycięzca może być tylko jeden, jednak wszystkie klasy zasłużyły na pochwałę.

Trójbój LA - klasa III sp

DSCF306824 maja na stadionie miejskim w Kamiennej Górze odbyły się zawody w trójboju lekkoatletycznym dla klas III Szkoły Podstawowej. Nasza szkoła wystawiła reprezentację chłopców i dziewcząt z klasy IIIa i III b. Nasi młodzi zawodnicy rywalizowali z innymi szkołami z powiatu kamiennogórskiego w biegu na 60 metrów, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Dla większości startujących były to pierwsze zawody sportowe, więc emocji, ale również sportowego ducha walki im nie brakowało. Po zaciętej rywalizacji uplasowali się na IV miejscu. Gratulujemy i życzymy sukcesów na przyszłość.

Dzień Sportu w gimnazjum

35102492 641176392887685 2854495785305767936 n13 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu dla gimnazjalistów. Wuefiści zorganizowali dla nas sportowe konkurencje, m.in. wyścigi rzędów, turniej w piłkę nożną, rzuty do kosza i inne. Zwyciężyła klasa IIIB, drugie miejsce zajęła klasa IIB, trzecie - IIA i czwarte IIIA. Wszyscy świetnie się bawili. Dziękujemy panom wuefistom za zorganizowanie i przeprowadzenie sportowych rozgrywek.

Memoriał Bronka Furtaka i Jacka Urbana

20180120 123236Dzisiaj (20 stycznia) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Memoriale Bronka Furtaka i Jacka Urbana w Tenisie Stołowym - turniej organizowany przez UKS Maraton Pisarzowice. W kategorii dziewcząt (szkoła podstawowa) - 3 miejsce zajęła Karolina Migacz, w kategorii chłopców (szkoła podstawowa)- 2 miejsce zajął Radosław Waligóra, a w kategorii chłopców (gimnazjum) - 4 miejsce zajął Mateusz Bugla. W turnieju zagrali również Oliwia Gałecka i Oliwier Sproch. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

"Umiem pływać"

IMG 20171128 WA0004Od września do listopada uczniowie klas pierwszych i drugich szkoły podstawowej uczestniczyli w gminnym programie „Umiem pływać”. W czasie zajęć na basenie uczniowie mogli uczyć się pływać pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Dla niektórych uczniów był to pierwszy kontakt z basenem. Wielu z nich postanowiło kontynuować swoją przygodę z nauką pływania.

II miejsce w kosza

DSC03583

8 listopada w naszej szkole odbyły się zawody gminne chłopców w koszykówkę. Między sobą rywalizowały 4 drużyny. Naszych chłopców z gimnazjum poprowadził pan Sebastian Rudny z powodu nieobecności pana Bartka Łukasika, a 7 klasę pani Marta Cebula. Zdecydowanym zwycięzcą była szkoła gimnazjalna z Marciszowa. Zaraz za nimi uplasowali się nasi przedstawiciele z Gimnazjum. Trzecie miejsce na podium zajęło Gimnazjum  z Krzeszowa, a tuż za nimi, 7 klasa ze szkoły z Pisarzowic. Wygrana drużyna dostała się na szczebel powiatowy.

Turniej piłki nożnej - gimnazjum

20170411 115858Dzisiaj - 11 kwietnia - uczniowie naszego gimnazjum rozegrali  na Orliku przy Gimnazjum nr 1 w Kamiennej Górze powiatowy turniej piłki nożnej. Pięć drużyn walczyło o mistrzostwo powiatu oraz o awans do półfinału strefy jeleniogórskiej. Zawody wygrała reprezentacja Gimnazjum nr 1 z Kamiennej Góry. Drugie  miejsce zajęło nasze gimnazjum z Pisarzowic, a trzecie z Marciszowa. Kolejne miejsca zajęły reprezentacje Społecznego Gimnazjum Edukacji Europejskiej oraz gimnazjum w Krzeszowie. Skład naszego zespołu: Mikołaj Kluska, Miłosz Morawski, Jakub Morawski, Bartosz Wodziak, Kamil Respondek, Marcel Konopacki, Seweryn Janur, Patryk Leśniak oraz Mateusz Bugla.