Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

1 marca obchodzone jest święto państwowe – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Mianem Żołnierzy Wyklętych określani są bohaterowie, „którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych  społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu”. Żołnierzy Wyklętych określa się również „Żołnierzami Niezłomnymi ” lub „żołnierzami drugiej konspiracji”.

Czytaj więcej: Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Wyniki Konkursu Geograficznego - GEO-Planeta

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Po  raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym
GEO-Planeta  organizowanym przy współpracy z  wydziałem   Geografii  Uniwersytetu Warszawskiego. Ich najlepsze wyniki to:
 
  MAJA  ZIEMNIK   (kl. 8)  uzyskała  WYNIK  BARDZO  DOBRY
 
  Dwie osoby zostały wyróżnione  i są to:
 
1) KARINA KOŁODZIEJ  ( klasa 8 )
2) MACIEJ  POCIECHA 

Zapisy do klasy 1 SP

O G Ł O S Z E N I E
Dyrektor Zespołu Szkół w Pisarzowicach informuje,
iż zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny
2021/2022
dla dzieci w wieku 7 lat, tj. urodzonych w 2014roku, odbędą się w terminie
od 01 marca 2021r. do 23 kwietnia 2021r.
Wnioski wraz z należy składać w sekretariacie Zespołu Szkół w Pisarzowicach
w godzinach : 8.00 – 15.00
Do wniosku należy dołączyć aktualne zdjęcie dziecka do legitymacji szkolnej
o wymiarach: 30mm x 42mm
Wnioski będą dostępne w sekretariacie szkoły oraz w linku poniżej do pobrania.
Podczas składania wymaganych dokumentów proszę o posiadanie dokumentu poświadczającego prawdziwość danych osobowych dziecka – akt urodzenia, dowód tymczasowy.

Czytaj więcej: Zapisy do klasy 1 SP

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – TRWA!

DJO2 

Dzisiaj uczniowie starszych klas na lekcjach języka polskiego pogłębiali swoje umiejętności językowe. Gościliśmy panią bibliotekarkę Małgosię, która przygotowała test poprawności językowej. Udało się wzbudzić ducha rywalizacji. Następnie uczniowie zaprezentowali swoje plakaty promujące poprawną polszczyznę. Na koniec udostępniliśmy galerię postaci literackich, która wzbudziła dużo emocji i radości. Nie wszystkim udało się rozpoznać książkowych bohaterów.

Zapraszamy do rozwiązania testu poprawności językowej.

https://www.memorizer.pl/test/10308/test-poprawnosci-jezykowej/0

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – TRWA!

Walentynki

Dzień świętego Walentego, popularnie zwany Walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła. W tym dniu uczniowie klasy pierwszej dowiedzieli się, skąd się wzięły Walentynki oraz jaka jest historia tego święta. Pierwszoklasiści otrzymali słodkie upominki oraz wykonali kartki walentynkowe. Był to bardzo miły dzień. Zadbajmy jednak o to, aby Święto Walentynkowe nie trwało tylko jeden dzień, ale cały rok. Pamiętajmy o tym, że ,,miłe słówka” poprawiają humor i ułatwiają relacje międzyludzkie.

Czytaj więcej: Walentynki

Tłusty czwartek

Pierwszoklasiści Tłusty Czwartek rozpoczęli od obejrzenia ciekawego filmu o historii i tradycji wypiekania pączków. Już na pierwszej godzinie lekcyjnej  poznali zwyczaje Tłustego Czwartku. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków z cukrem pudrem i lukrem oraz chruścików. Dzieciom wciąż było mało i jeszcze na lekcji plastyki wykonały  pracę plastyczną – słodziutkie,  kolorowe pączki, tym razem na papierze. Dzisiaj pączki królowały! Ale teraz mamy pewność – ten rok  dla nas będzie pomyślny i szczęśliwy!

Czytaj więcej: Tłusty czwartek

Dzień Pizzy

Międzynarodowy Dzień Pizzy obchodzony jest 9 lutego. W związku z tym, uczniowie klasy 1  postanowili  świętować. Poznali historię pizzy oraz jej rodzaje. Dowiedzieli się, że najpopularniejszą odmianą tego serowego smakołyku jest Margherita. Pierwszaki przygotowali pizzę, najpierw rozwałkowali kulki drożdżowe, smarowali ciasto sosem pomidorowym, nakładali ulubione składniki, które na końcu posypali serem. Najprzyjemniejsza część dnia to zdecydowanie jedzenie własnoręcznie przygotowanej pizzy. Radość była wielka, podobnie jak apetyt naszych pierwszaków.

Czytaj więcej: Dzień Pizzy

Pomaganie jest dziecinnie proste

Jak co roku nasza szkoła dołączyła do zbiórki WOŚP. Pomimo pandemii udało nam się zebrać bardzo dużo pieniędzy.        Z części zakupiliśmy złote serduszko i misiową rodzinę. Resztę pieniędzy przekażemy w gotówce. Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu za okazane serce i hojność.

Zapraszamy jeszcze dziś na licytacje na stronę CBK na Facebooku od godziny 14.00. Grajmy, bo cel jest piękny.

Czytaj więcej: Pomaganie jest dziecinnie proste