Żywa lekcja biologii

20171009 0916219 października na drugiej godzinie lekcyjnej odbyła się na sali gimnastycznej żywa lekcja biologii. Na początku spotkania pan prowadzący opowiadał nam o ewolucji płazów, które były dzisiejszym tematem. Dzięki temu krótkiemu wykładowi dowiedzieliśmy się, w jakim środowisku żyją płazy, jak wygląda ich tryb życia, czym się żywią, a także jakie odgłosy wydają w czasie godów. Następnym punktem lekcji była prezentacja 6 okazów tej gromady zwierząt, wśród których była traszka japońska, ropucha aga, rzekotka azjatycka oraz salamandra tygrysia. Pan prowadzący przechodził po kolei pomiędzy rzędami, prezentując każdy okaz w plastikowym pojemniku bądź na ręce (jak w przypadku salamandry). Za każdym razem byliśmy raczeni kilkoma ciekawymi informacjami na ich temat. Wszystko to odbyło się w przyjemnej, miłej atmosferze, a zakończeniem spotkania był głośny aplauz.

 

Pin It