IV MŁODZIEŻOWE FORUM BEZPIECZEŃSTWA - podsumowanie

forum

27 listopada odbyło się zakończenie IV Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa, finalizującego Kampanię Społeczną realizowaną przez Gminę Kamienna Góra przy współpracy wszystkich szkół z terenu naszej gminy. Tematem tegorocznej kampanii był „Świadek przemocy”. Kampania realizowana  była w kilku etapach. Pierwszy obejmował  cykl działań informacyjno-edukacyjnych dla uczniów, przeprowadzenie diagnozy tematycznej wśród uczniów i ich rodziców, sondaż uliczny oraz konkursy. W II etapie odbyły się warsztaty dla wytypowanych przez szkoły uczniów. Część trzecia to zakończenie kampani. W ramach MFB odbyły się trzy konkursy dla uczniów. Pierwszy – to konkurs na hasło tematyczne. Zwycięskie hasło wymyśliła uczennica naszej szkoły Anna Wróbel i brzmi ono: „WALCZ Z PRZEMOCĄ I PROMIENIUJ DOBRĄ MOCĄ”. Wyróżnienie w tym konkursie zdobyła Maja Ziemnik. Drugim konkursem był konkurs na plakat. Wyróżnienia zdobyły uczennice: Amelia Michałczak, Wanessa Zarzycka i Wiktoria Potrawska. Ostatnim konkursem w ramach tegorocznego Forum był konkurs na baner, który wykonali uczniowie 8 klasy. 3 marca w ramach  kampanii uczniowie uczestniczyli w warsztatach,  które odbyły się w CBK w Pisarzowicach. Młodzież pracowała metodą metaplanu, opracowując temat przewodni, którym jest: ŚWIADEK PRZEMOCY. Podczas wspólnej pracy uczniowie mogli wymieniać się doświadczeniami i opiniami. Na koniec każda z grup miała możliwość zaprezentowania efektów swojej pracy. Przemówienia na temat świadka przemocy przygotowali Karina Kołodziej i Michał Krzyżak. Zakończenie kampanii ze względu na pandemię musiało odbyć się formie zdalnej. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody, uczestnicy warsztatów również bony na pizze. Nad realizacją wszystkich działań czuwała pani pedagog Anna Ulatowska.

Poniżej zdjęcia i filmy podsumowujące projekt.

DZIAŁANIA W RAMACH IV MŁODZIEŻOWEGO FORUM BEZPIECZEŃSTWA

PODSUMOWANIE IV MŁODZIEŻOWEGO FORUM BEZPIECZEŃSTWA

IV Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa Gminy Kamienna Góra 2019-2020 - część 1

IV Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa Gminy Kamienna Góra 2019-2020 - część 2

 

 

 

Pin It