Delfinki zdalnie pracują i różne zadania wykonują!

arleta wielkonaoc

Na tydzień przed Wielkanocą Delfinki wykonywały zadania związane z wielkanocnymi tradycjami. Jeszcze będąc w przedszkolu, zasiały owies i rzeżuchę, a w domu pięknie udekorowały wyhodowane przez siebie roślinki, które w ten sposób stały się świątecznymi ozdobami. Dzieciom wytrwale pomagali rodzice, efekty pracy na zdjęciach.

Podczas przerwy świątecznej nie zapomnieliśmy również o obchodach "Światowego Dnia Świadomości o Autyzmie". Delfinki przypomniały sobie, co to jest autyzm i wykonały piękne prace, solidaryzując się w ten sposób z osobami z autyzmem.

Czytaj więcej: Delfinki zdalnie pracują i różne zadania wykonują!

„Alicja – online” - interaktywne spotkanie z bajką

alicja

25 marca do naszej szkoły z niezwykłym widowiskiem zawitał Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Ze względu na panującą pandemię aktorzy przygotowali inne niż zwykle przedstawienie. Interaktywne spotkanie dzieci z aktorami i artystami cyrkowymi odbyło się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Przedszkolaki w ciekawy sposób mogły obcować z teatrem, sztuką i magią. Było trochę jak w kinie. Przygody Alicji w Krainie Czarów wzbogacił pokaz baniek mydlanych i efekty świetlne. Było magicznie, ciekawie i wesoło. Na koniec każdy uczestnik spotkania otrzymał upominek w postaci książeczki z labiryntami.

Czytaj więcej: „Alicja – online” - interaktywne spotkanie z bajką

Pierwszy Dzień Wiosny u Słoneczek

słonka
 

Wiosna, Wiosna, Wiosna, ach to Ty!!! Najmłodsze przedszkolaki przez cały tydzień szykowały się na pożegnanie Zimy i powitanie Wiosny. W poniedziałek wyruszyły na spacer z Marzanną, zielonym gaikiem i kwiatami. Marzanna została spalona, a jej miejsce zajął zielony gaik. Wierzymy, że Zima niebawem zakończy swe panowanie, a Wiosna rozgości się u nas na dobre witana przez Słoneczka, kwiaty i ptaki.

Czytaj więcej: Pierwszy Dzień Wiosny u Słoneczek

Sówki pożegnały Zimę

sówki wiosma

22 marca Sówki pożegnały zimę. Dzieci postanowiły zrobione wcześniej Marzanny zakopać pod śniegiem. Mamy wielką nadzieję, że to pomoże i będziemy mogli przywitać Wiosnę, nie tylko kalendarzową. Czekamy z niecierpliwością na wiosenne słoneczko!

Czytaj więcej: Sówki pożegnały Zimę

Warsztaty Delfinków z „Panią Einstainową”

delfinki zajecia

18 marca Delfinki odwiedziła pani Katarzyna Piechota – znana jako „Pani Einstainowa”. Pani Kasia wprowadziła przedszkolaków w podwodny świat. Na początku pokazała co to jest rafa koralowa, zaprezentowała strój do nurkowania i wytłumaczyła jak niebezpieczne są dla zdrowia i życia morskich zwierząt śmieci pozostawiane przez ludzi na plaży. Następnie przyszedł czas na warsztaty, podczas których dzieci poczuły się jak naukowcy, biorąć udział w mini wykopaliskach. Ich odkryciem okazały się kolorowe i błyszczące rybki. Dziękujemy pani Kasi za super zajęcia, mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy.

Czytaj więcej: Warsztaty Delfinków z „Panią Einstainową”

Delfinki Zimową Pannę Marzannę pożeganały, teraz na Panią Wiosnę będą czekały!

wiosna delfinki

22 marca Delfinki w tradycyjny sposób żegnały zimę. Przygotowania do Pierwszego Dnia Wiosny rozpoczęliśmy już w piątek, wykonująć Panie Wiosny i Panią Zimę. W poniedziałek zaraz po śniadanku odwiedziła nas sama Pani Wiosna (połączyła się z nami online). Wytłumaczyła, dlaczego jej siostra Zima nie chce jeszcze odejść i obiecała nam, że od dzisiaj każdy dzień będzie coraz cieplejszy i bardziej zielony. Wspólnie wysłuchalismy wiersza Jana Brzechwy pt. „Wesołe porządki”, a na koniec zadała nam duuużo zagadek sprawdzających jak dobrze słuchaliśmy wiersza. Następnie dowiedzieliśmy się, dlaczego 21 marca wszyscy zakładają skarpetki nie do pary. Przedszkolaki dowiedziały się, co to jest Zespół Downa i przyłączyły się do obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa, zakładająć skarpetki w różnych, wesołych kolorach. Na koniec spiewająć piosenkę pt. „Wstawaj to już wiosna” Delfinki ruszyły na spacer z Marzanną, która ostatecznie została spalona. Myślimy, że nasz śpiew słyszeli wszyscy w całych Pisarzowicach, a na pewno Pani Wiosna, która niedługo u nas zagości.

Czytaj więcej: Delfinki Zimową Pannę Marzannę pożeganały, teraz na Panią Wiosnę będą czekały!

Jeżyki żegnają zimę

jezyki wiosna

22 marca grupa Jeżyki pożegnała zimę. Dzieci od rana z zapałem przygotowywały Marzannę, którą później w wesołym i głośnym korowodzie odprowadziły nad pobliski strumień. Tam Marzanna został wrzucona do wody. Mamy nadzieję, że zima już do nas nie wróci i  zagości słoneczna oraz ciepła wiosna.

Czytaj więcej: Jeżyki żegnają zimę

Dzień Kobiet w grupie Słoneczek

D.K Słoneczka

Najmłodzsze w naszej szkole Kobiety obchodziły swoje święto. Ten dzień upłynął pod znakiem różnych zabaw i konkursów. Na czerwonym dywanie dziewczynki zaprezentowały swoje piękne stroje, a następnie wybieraliśmy Małe Miss,  ale… jak tu wybrać jedną, kiedy wszystkie najpiękniejsze? Jak mówi stare porzekadło „Od przybytku głowa nie boli!”, tak więc wybrana została: Miss Najbardziej Roześmiana, Miss Najbardziej Rozskakana, Miss Szybkiego Liczenia, Miss Równowagi, Miss Szybkości, Miss Zgadywanek, Miss Najdłuższego Kucyka. W ramach obchodów były oczywiście  życzenia, prezenty i kwiaty!

Czytaj więcej: Dzień Kobiet w grupie Słoneczek

Dzień Kobiet u Delfinków

dzien kobiet delfinki

Jaki byłby świat bez kobiet? Na to pytanie już nawet przedszkolaki znają odpowiedź - straszny! Chłopcy z grupy Delfinki, dbając o swoje koleżanki, od piątku już przygotowywali wspaniałe prezenty - przepiękne lauryki, bukiety tulipanów, cukiereczki i najważniejsze... piękne bronsoletki (wiadomo, że biżuterię kocha każda kobieta). Oczywiście nie obyło się bez pięknych życzeń i piosenki sto lat. Musimy przyznać, że każda dama była wzruszona - poczułyśmy się jak księżniczki w tym ważnym dla nas dniu. Panowie nie zapomnieli o kobietach w naszej szkole i przedszkolu, dlatego wręczyli własnoręcznie wykonane kwiaty Paniom Dyrektor, Pani Sekretarz oraz Paniom dbającym o nasze brzuszki- Pani Eli i Pani Justynce. Z tych Delfinków to na pewno wyrosną prawdziwi dżentelmeni. Zobaczcie sami, jak pięknie to wszystko wyglądało...

Czytaj więcej: Dzień Kobiet u Delfinków