Jak świętować, to świętować! Słoneczka świątecznie

słoneczka na święta

„Weźmy się za ręce  chłopcy i dziewczynki, zatańczymy razem dokoła choinki”

Słoneczka  przez ostatni czas czyniły przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia: uczyły się pastorałki „Była noc”, wierszyka „Weźmy się za ręce” , przygotowywały także świąteczne kartki dla Rodziców, słuchały tradycyjnych polskich kolęd, uczestniczyły także w wirtualnym koncercie Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze . A potem … była Wigilia ! Przy dźwiękach kolęd Słoneczka podzieliły się opłatkiem i zasiadły do odświętnie nakrytego stołu i rozpoczęły ucztę.

Czytaj więcej: Jak świętować, to świętować! Słoneczka świątecznie

Sówki świętują

 

 

21 grudnia podczas zajęć dzieci z grupy Sówki wraz z panią przygotowały wspólną Wigilię. Na pięknie ozdobionym stole nie brakowało świątecznych, słodkich przysmaków. Dzieci w tym dniu wspólnie kolędowały, składały sobie życzenia oraz poznały tradycyjne polskie zwyczaje. Wierzymy, że wspólne świętowanie było miłym wstępem do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!

Czytaj więcej: Sówki świętują

Jeżyki świętują Boże Narodzenie

wigilia jezyki

Dzieci z grupy Jeżyki już od tygodnia przygotowują się do Świąt. Dzielnie piekły pierniczki, przygotowywały ozdoby choinkowe, uczyły się wierszy i piosenek. We wtorek wraz ze swoją wychowawczynią zasiadły do stołu, aby wspólnie kolędować i jeść pyszne pierniczki.

Przedszkolaki nagrały również krótki występ artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Serdecznie zapraszamy  do oglądania!

Wesołych Świąt!

Czytaj więcej: Jeżyki świętują Boże Narodzenie

Święty Mikołaj z wizytą u Delfinków

mikołaj delfinki

Mikołajkowy zawrót głowy w grupie Delfinków odbył się w piątek 4 grudnia. Długo wyczekiwany Gość przybył do przedszkolaków, które oczywiście były bardzo grzeczne. Delfinki przygotowały krótki występ dla Mikołaja. Święty był bardzo wzruszony. W podziękowaniu za piękne prezenty dzieci podarowały Mikołajowi własnoręcznie przygotowane laurki. Można zobaczyć, jak wszyscy dobrze się bawili! 

Czytaj więcej: Święty Mikołaj z wizytą u Delfinków

Słoneczka i Mikołaj

Mikołaj słoneczka

Już od wczesnego ranka Słoneczka czekały na niezwykłego gościa. Na przywitanie Świętego Mikołaja i jego pięknej pomocniczki maluszki przygotowały krótki występ, był także miły prezent dla przybysza z dalekiej północy. Mikołaj był bardzo zdziwiony tą niezwykłą sytuacją. Widać wszystkie Słoneczka były bardzo grzeczne, bo każde dostało piękny prezent. Dziękujemy wszystkim życzliwym Elfom, które przyczyniły się do tak udanego dnia. Mikołaju, wróć za rok!

Obejrzyjmy wspólnie zdjęcia i film z odzwiedzin Mikołaja.

Czytaj więcej: Słoneczka i Mikołaj

Mikołaj odwiedził Sówki

sówki

4 grudnia naszą grupę odwiedził bardzo miły i długo wyczekiwany Gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę. To nie mógł być nikt inny, tylko Mikołaj. Przedszkolaki zaśpiewały Mikołajowi piosenkę oraz recytowały wierszyk. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Sówki również przygotowały dla Mikołaja prezent. Każde dziecko zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok.

Czytaj więcej: Mikołaj odwiedził Sówki

Mikołajkowy zawrót głowy!

Mikołaj jezyki 1

Jeżyki z niecierpliwością czekały na ten dzień. Od kilku dni uczyły się piosenki i wierszyków, które dumnie zaprezentowały Mikołajowi. Nasz gość wraz z uroczą towarzyszką Mikołajką rozdali prezenty przedszkolakom. Dzieci poczęstowały utrudzonego Mikołaja mlekiem i własanoręcznie upieczonymi babeczkami. Mikołaj był wniebowzięty i Jeżyki też! Niżej fotorelacja z odzwiedzin wspanałego Gościa. 

Czytaj więcej: Mikołajkowy zawrót głowy!

Andrzejki u Słoneczek

andrzejki słoneczka

Już od najmłodszych lat nasze Słoneczka mają okazję do zapoznawania się i rozwijania zainteresowań tradycjami, obrzędowością i zwyczajami ludowymi. Wspólne zabawy andrzejkowe stały się świetną okazją do wywołania wielu uśmiechów i pozytywnych przeżyć. Słoneczka miały okazję poczarować razem z Czarownicą,  usiąść na miotle, wywróżyć sobie przyszłe zawody, poznać swoje ukryte zdolności i upodobania. Oczywiście nie zabrakło tradycyjnego lania wosku przez klucz! Dzień andrzejkowych wróżb był naprawdę udany!

Czytaj więcej: Andrzejki u Słoneczek

Dzień wróżb i zabaw u Delfinków

 

andrzejki delfinki„Hokus-pokus, czary - mary, niech się spełnią andrzejkowe czary" – tym razem Delfinki świętowały Andrzejki. Na początku dzieci poznały historię tego świeta, a później, żeby tradycji stało się za dość, powróżyliśmy sobie. Przedszkolaki dowiedziały się dużo o swojej przyszłości m.in.:  poznały imiona przyszłych partnerów, sprawdziliśmy, kto pierwszy wyjdzie za mąż/ożeni się,  kogo czeka bogactwo, jakim autem będą się poruszać, gdzie pojadą w podróż, gdzie będą mieszkać i czy spełnią się ich najskrytsze marzenia. Ze względów bezpieczeństwa wosk laliśmy online:). Jak na imprezę przystało, nie obyło się bez smakołyków i wspólnych tańców oraz sesji zdjęciowej z Panią. Zobaczcie sami, jak dobrze się bawiliśmy.

Czytaj więcej: Dzień wróżb i zabaw u Delfinków

Sówki i Słoneczka świętowały z Misiami

małe misie 

Przedszkolaki z grupy Sówki i Słoneczka 25 listopada świętowały dzień Pluszowego Misia. W tym wesołym dniu dzieci poznały historię misia. Oglądały zdjęcia przedstawiające sylwetki i imiona różnych misiów, tych znanych i mniej znanych. Przygotowały dla misia wierszyk i piosenkę. Brały udział w zabawach ruchowych i zgadywankach. Układały puzzle z misiem i wykonały pracę plastyczną. Dzień Pluszowego Misia był pełen uśmiechu i świetnej zabawy.

Czytaj więcej: Sówki i Słoneczka świętowały z Misiami