"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona"

delfinki wyobraznia

Delfinki realizowały kolejne zadania Międzynarodowej Innowacji Pedagogicznej pt. "EMOCJA". Tematem głównym zajęć była WYOBRAŹNIA. Najpierw dzieci wysłuchały opowiadania o „Żółtym baloniku” i definiowały, co to jest ta wyobraźnia. Próbowały odgadnąć, co może znajdować się w „Magicznym pudełku”. Zarówno treść opowiadania, jak i rozmyślania nad zawartością pudełka ułatwiły dzieciom zrozumienie, jak wiele marzeń można zrealizować dzięki wyobraźni. Podczas tych zajęć dzieci dowiedziały się, że wyobraźnia to magia, baśniowość, nieprzewidywalność. Nie bójmy się marzyć, jedyne co nas ogranicza przy spełnianiu marzeń, to nasza własna wyobraźnia. A świetnym sposobem na jej rozwój jest czytanie książek. Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną pt. "Mój balonik marzeń" oraz zaprojektowały "Balon wyobraźni" używając aplikacji Quiver. Najwięcej śmiechu przyniosła zabawa w balonowy tapir. Przedszkolaki poznały zjawisko elektrostatyczne, kiedy każdy mógł wykonać ten tapir na głowie swojej pani. A na koniec wykonaliśmy odprężający masażyk przy muzyce relaksacyjnej uruchamiając naszą wyobraźnię. Poniżej fotorelacja z zajęć. 

 

Pin It