Z Rodziną najlepiej!

motylki rodzina

Przez ostatnie dwa tygodnie Motylki dzielnie pracowały z tematami związanymi z rodziną. Dzieci robiły piękne laurki dla mamy, poznawały zwyczaje dzieci z innych krajów, nawet tych bardzo odległych oraz brały udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne. Przedszkolaki rozwiązywały również zadania w swoich książkach, rysowały, malowały i słuchały różnych opowiadań i wierszy. Udało im się nawet odgadnąć, kim była ich wychowawczyni w słuchowisku „Kopciuszek”, nagranym specjalnie dla dzieci z okazji ich święta. Oto efekty.

Czytaj więcej: Z Rodziną najlepiej!

Tydzień pełen emocji.

emotions 5153993 960 720

W ubiegłym tygodniu dzieci omawiały tematy związane z emocjami i odczuciami. Przedszkolaki uczyły się rozpoznawać emocje i nazywać je. Dzieci rysowały i malowały swój nastrój oraz rozwiązywały różne zadania związane z uczuciami i emocjami.

Czytaj więcej: Tydzień pełen emocji.

Muzyka wokół nas

 

xylophone 308024 1280W ubiegłym tygodniu muzyka rozbrzmiewała w domu każdego przedszkolaka. Dzieci przypominały sobie nazwy instrumentów muzycznych, konstruowały własne instrumenty z przedmiotów dostępnych w domu oraz tworzyły muzykę przy pomocy kieliszków i wody. Przedszkolaki poznały nową literkę, a także ćwiczyły pisanie poznanych wcześniej liter. Kilka tygodni temu dzieci sadziły ziarenka fasoli, a dziś mogą podziwiać efekty swojej pracy- piękne roślinki. Zapraszamy do oglądania!

Czytaj więcej: Muzyka wokół nas

Polska to moja Ojczyzna.

map 1019818 1920

W ubiegłym tygodniu przedszkolaki zdobywały i poszerzały wiedzę o naszym kraju. Dzieci kolorowały flagę i godło Polski. Poznawały polskie krainy geograficzne oraz charakterystyczne miejsca i zabytki niektórych miast i regionów. Oto efekty ich pracy.

Czytaj więcej: Polska to moja Ojczyzna.

KOMUNIKAT!

Szanowni Rodzice!

Informujemy, że w związku z komunikatem MEN o możliwości otwarcia przedszkoli podjęte zostały działania pozwalające na otwarcie naszego przedszkola w najbliższym czasie. Wspólnie z organem prowadzącym opracowujemy procedury pozwalające na bezpieczny pobyt Państwa dzieci w przedszkolu.

Dyrektor Zespołu Szkół w Pisarzowicach informuje, że z powodu braku możliwości spełnienia wszystkich wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i w trosce o bezpieczeństwo dzieci, ich rodzin oraz pracowników nie jest w stanie otworzyć przedszkola do odwołania. O dalszych krokach będziemy informować Państwa na bieżąco.

Dbamy o naszą Ziemię!

ziemia

Ten tydzień minął przedszkolakom pod hasłem „Dbamy o naszą Ziemię”. Dlatego też zdania do wykonania kręciły się wokół naszej planety. Dzieci wycinały, malowały, wypełniały karty pracy i robiły eksperymenty. A wykorzystując surowce wtórne (butelki, zakrętki, pudełka i inne odpady) stworzyły bardzo ciekawe prace. Zobaczmy foto-relację!

Czytaj więcej: Dbamy o naszą Ziemię!

Przedszkolaki się nie nudzą!

Przez ostatnie tygodnie nieobecności w przedszkolu dzieci nie nudziły się ani trochę. Pod okiem swoich Rodziców dzielnie wyklejały, rysowały i wycinały. Nie zabrakło również pracy z książką i nauki nowych literek. Tak trzymać!

Zapraszamy do oglądania wiosennych i świątecznych prac Motylków.

Czytaj więcej: Przedszkolaki się nie nudzą!