Propozycje do pracy w domu w dniach 16.06-19.06 i 22.06-26.06.

Drodzy Rodzice!

Wielkimi krokami zbliżamy się do końca roku szkolnego, stąd w najbliższych dniach będziemy zajmować się tematami wakacyjnymi.  Będziemy zachęcać dzieci do obserwowania letniej pogody, przedstawimy propozycje na letnie wojaże. Oczywiście będziemy uczulać dzieci na zachowanie bezpieczeństwa w czasie wakacyjnych wycieczek. A na koniec pięknie się pożegnamy:)

16.06.2020 r.

Jaka jest dzisiaj pogoda ?

Proponuję zapoznanie się z  opowiadaniem   „Letnie opowieści – zwariowana pogoda”  oraz rozmowę kierowaną na temat  „Jaka jest dzisiaj pogoda?”

Letnie opowieści – zwariowana pogoda

 Małgorzata Szczęsna

 – Mamo, mogę iść z Kacprem i jego mamą na plac zabaw?

Czytaj więcej: Propozycje do pracy w domu w dniach 16.06-19.06 i 22.06-26.06.

Nasze kochane Tygryski- Urwiski w akcji.

Czas tak szybko biegnie, tydzień mija za tygodniem, a nasze Tygryski bawią się i pracują. W tym czasie rozmawialiśmy o emocjach, rozśmieszaliśmy się, robiąc zabawne okulary, tworzyliśmy muzyczne kije (nasze instrumenty perkusyjne), malowaliśmy także straszydła i robiliśmy rolkowe ludziki i węże. W Dniu Dziecka nasze Tygryski miały możliwość uczestnictwa w konkursie ogłoszonym przez Centrum Biblioteczno-Kulturlane. Miło mi poinformować, że Maja Furtak namalowała pięknego lwa i wygrała bilet do ZOO. Jest nadzieja, że po zimnym maju będzie cieplej, a nasze maluchy już teraz korzystają z uroków, jakimi obdarza nas  czerwcowa przyroda.

tygryski buzki

Czytaj więcej: Nasze kochane Tygryski- Urwiski w akcji.

Propozycje do pracy w domu w dniach od 8 do 10 czerwca.

Drodzy Rodzice !

Przed nami długi weekend, więc informacje będą króciutkie. W tym tygodniu zaczynamy letnie tematy. Dzieci będą miały okazje eksperymentować z letnimi kolorami, poznawać lecznicze rośliny, dowiedzieć się jakie zasady bezpieczeństwa zachować w czasie burzy i silnego wiatru i pobawić się z tęczą.

PONIEDZIAŁEK

Temat kompleksowy : Lato

Temat dnia: Rośliny mogą leczyć

CELE OGÓLNE: zapoznanie dzieci z powszechnymi gatunkami roślin w Polsce i ich przeznaczeniem; wdrażanie dzieci do ostrożności w kontaktach z roślinami; rozwijanie wiedzy o barwach podstawowych.

Czytaj więcej: Propozycje do pracy w domu w dniach od 8 do 10 czerwca.

Tygodniowy plan pracy 01.06-05.06.2020 r.

Drodzy Rodzice!

W tym tygodniu rozmawiamy o zwierzętach. Poznajemy ich nazwy, wygląd, środowisko życia  i sposób zachowania poprzez różne zabawy: ruchowe, paluszkowe, rysowanie, rozwiązywanie zagadek, robienie żmii z rolek po papierze toaletowym. Śpiewamy  piosenki o zwierzętach i czytamy opowiadania o nich, np. fragment opowiadania Zofii Staneckiej Basia i wyprawa do lasu. Przypominamy sobie, jakie zwierzęta żyją w Polsce na wolności (niedźwiedź, żmija, wilk, dzik, sarna, łoś, bielik) i co oznacza pojęcie dzikiego zwierzęcia, mówimy też o mieszkańcach lasu. Szukamy podobieństw i różnic pomiędzy omawianymi zwierzętami. Dzieci poznają  proste zasady bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami spotkanymi w lesie (nie podchodź, nie dotykaj, nie uciekaj) oraz dowiadujemy  się, że w lesie należy zachowywać się cicho, bo jest on mieszkaniem różnych stworzeń, między innymi lisów, niedźwiedzi, saren, rysiów, dzików, żmij, sów, wilków, dzięciołów, borsuków.

PONIEDZIAŁEK  - DZIEŃ DZIECKA

Czytaj więcej: Tygodniowy plan pracy 01.06-05.06.2020 r.

Tygodniowy plan pracy 25.05.-29.05.2020 r.

Temat kompleksowy : Dzień Dziecka

Drodzy Rodzice!

W tym tygodniu rozmawiamy o prawach i obowiązkach dzieci. Wyjaśniamy te pojęcia i mówimy dzieciom dlaczego są takie ważne.  Dzieci będą miały także  okazję do poznania warunków życia, zabaw i zainteresowań dzieci w innych częściach świata, Będziemy bardzo dużo czytać i rozmawiaćJ Mam nadzieję, że uda się zmotywować maluchy do  tańczenia, śpiewania, ćwiczenia buzi i języka oraz tworzenia obrazków. Miłego tygodnia!

Poniedziałek

Temat dnia: Jakie są moje prawa i obowiązki?

Proponuję następujące zajęcia dla dzieci:

„Jakie są moje prawa i obowiązki?” – rozmowa na temat praw i obowiązków dzieci na podstawie doświadczeń dzieci, wiersza Janusza Korczaka Prawa dziecka i fragmentu opowiadania Baśń o ziemnych ludkach Juliana Ejsmonda.

Czytaj więcej: Tygodniowy plan pracy 25.05.-29.05.2020 r.

Podsumowanie tygodnia „W Krainie Muzyki”.

W zeszłym tygodniu gościliśmy w Krainie Muzyki. Nasi milusińscy cieszyli się tą dziedziną sztuki. Słuchali muzyki różnego gatunku,  poznawali instrumenty muzyczne, ba nawet sami je robili. Powstały oryginalne gitary, dzwonki, marakasy, saksofony. Ja też próbowałam swych sił.  W czasie tygodnia objawiły się również talenty piosenkarskie. Tak trzymać!

classic 2028011 1280

Czytaj więcej: Podsumowanie tygodnia „W Krainie Muzyki”.

Plan pracy na tydzień 18.05.- 22.05.2020 r.

Drodzy Rodzice!

W tym tygodniu wiele będziemy mówić o emocjach.  Musimy pamiętać, że czterolatki są dość chwiejne emocjonalnie. Dziecko w jednej chwili płacze, po czym śmieje się w głos. Maluchy nie potrafią jeszcze zrozumieć swoich emocji, dlatego powinniśmy rozmawiać o tym, co dziecko czuje i dlaczego. Nigdy nie mówmy dziecku, że przeżywane przez niego uczucia są złe lub nieważne. Trzeba bowiem pamiętać, że dziecko w tym wieku nie odróżnia w pełni prawdy od fikcji, a rozwijająca się wyobraźnia powoduje nasilanie lęków. Pojawiają się takie emocje jak duma, zazdrość, zakłopotanie, wstyd, co wpływa na kształtowanie się sumienia.

Rozmawiajmy więc dużo o uczuciach, uczmy dziecko je nazywać, odczytywać u innych i szukać sposobów, by radzić sobie w sytuacjach kiedy odczuwamy emocje trudne i nieprzyjemne.

Nasz cel w tym tygodniu: kształtowanie umiejętności nazywania własnych emocji i uczuć; doskonalenie umiejętności odczytywania sygnałów niewerbalnych.

Czytaj więcej: Plan pracy na tydzień 18.05.- 22.05.2020 r.

Posumowanie tygodnia „Polska to mój dom”.

Nasze Tygryski pomimo przepięknej pogody są prawdziwymi pracusiami, a co najważniejsze potrafią łączyć dobre z pożytecznym. Pomysły na wykonanie flagi były nietuzinkowe, kotyliony perfekcyjne, Syrenki jak z baśni, a prace przedstawiające miejsca szczególne dla dzieci wprost jak z widokówki. Dowiedzieliśmy się również, że w grupie drzemie potencjał techniczny. Przyszli inżynierowie projektowali i budowali piękne mosty!

kwiaty

Czytaj więcej: Posumowanie tygodnia „Polska to mój dom”.

Propozycje do pracy w domu w dniach od 11 do 15 maja.

Drodzy Rodzice!

W tym tygodniu realizujemy temat  „W krainie muzyki” i wraz z naszymi Maluszkami wybieramy się w świat muzyki.  Będziemy śpiewali piosenkę „ Na muzyce w przedszkolu” i słuchali wiersza D. Gellner „Mysia orkiestra” . Będziemy oczywiście poznawać instrumenty muzyczne tj. fortepian, skrzypce, trąbka, bęben i wiele innych oraz ich cechy. Dużym wyzwaniem będzie zrobienie gitary z pudełeczka po chusteczkach higienicznych, a może ktoś będzie miał inne pomysły a oryginalne instrumenty?

Oglądniemy także fragmenty koncertów symfonicznych, dowiemy się jak należy zachowywać się w czasie imprez kulturalnych, niektórzy z nas wcielą się w rolę dyrygentów i muzyków  w czasie zabaw tematycznych, ale to nie wszystko.  Porozmawiamy również o tym, co należy robić, aby chronić słuch i  dowiemy się jak szkodliwy jest hałas.

Czytaj więcej: Propozycje do pracy w domu w dniach od 11 do 15 maja.

KOMUNIKAT!

Szanowni Rodzice!

Informujemy, że w związku z komunikatem MEN o możliwości otwarcia przedszkoli podjęte zostały działania pozwalające na otwarcie naszego przedszkola w najbliższym czasie. Wspólnie z organem prowadzącym opracowujemy procedury pozwalające na bezpieczny pobyt Państwa dzieci w przedszkolu.

Dyrektor Zespołu Szkół w Pisarzowicach informuje, że z powodu braku możliwości spełnienia wszystkich wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i w trosce o bezpieczeństwo dzieci, ich rodzin oraz pracowników nie jest w stanie otworzyć przedszkola do odwołania. O dalszych krokach będziemy informować Państwa na bieżąco.