Nasi najzdolniejsi - Maja.

gallery 3619219 1920

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Ucząc plastyki, miałam okazję do obserwowania, jak rozwijają się prawdziwe talenty. Okazuje się, że niektórzy uczniowie  wychodzą daleko poza ramy programu szkolnego i w domowym zaciszu, czy też na różnego rodzaju zajęciach dodatkowych rozwijają swoje plastyczne pasje.

No i jak tu oprzeć się pokusie pokazania takich pięknych rysunków, obrazów, kolaży, fotografii? No nie da się!

Początkowo prace miały być prezentowane w naszej szkolnej Galerii Młodego Artysty. Niestety nie możemy spotykać się i ta forma ekspozycji  jest w chwili obecnej nie do zrealizowania, a ponieważ funkcjonujemy obecnie w trybie on-line, Wirtualna Galeria "Nasi Najzdolniejsi" stała się naturalną formą prezentacji twórczości młodych talentów.  

Zachęcam do poznania naszych  twórców.

MAJA ZIEMNIK- uczennica klasy 7 od najmłodszych lat wykazywała twórcze myślenie.
Już jako przedszkolak ciągle kombinowała, malowała, przyklejała, miała wiele nietuzinkowych pomysłów, była bardzo twórcza.  Jak podkreśla Anna Sieńkowska – wychowawczyni Mai w przedszkolu, Maja odznaczała się niesamowitą pracowitością i starannością. „ Pracowała niczym mróweczka” – wspomina wychowawczyni.
Czas mijał, w kręgu zainteresowań Mai pojawił się rysunek, malarstwo olejne, liternictwo…dużo by wymieniać .  Maja  wielokrotnie uczestniczyła w konkursach plastycznych. W ubiegłym roku przygotowywała plakat w konkursie o Irenie Sendlerowej. Jak wiemy, klasa zdobyła I Miejsce w Polsce.  Swe umiejętności i talent szlifowała pod okiem Ireneusza Szymika w CBK w Pisarzowicach, gdzie powstało bardzo dużo pięknych prac rysunkowych.
Ten rok także przyniósł Mai także sukcesy w innej dziedzinie sztuki – fotografii, gdzie zajęła II Miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Na Szlaku Cysterskim”, ukazując Kościół w Krzeszówku w niecodziennym  wizerunku.

Zapraszam do podziwiania prac Mai Ziemnik

Pin It