Zdalne nauczanie – też fajne! Filmowy komentarz klasy 7.

ZDALNE FAJNE

Kończy się rok szkolny. Nie należał do łatwych. Przed wszystkimi – uczniami, nauczycielami i rodzicami stanęły wyzwania, o jakich przed rokiem nawet nie myśleliśmy. Nagle nauczanie przeniosło się na platformy, kontakty twarzą w twarz zamieniły się na w kontakty on-line. Realizacja programu przebiegała jednak przez cały czas, a uczniowie radzili sobie z nią całkiem nieźle. Klasa 7 na lekcjach plastyki w ramach zdalnego nauczania realizowała tematy dotyczące audiowizualnych sztuk współczesnych, m.in.: zagadnienia z zakresu fotografii i filmu. Poznawała zasady kompozycji, kadrowania i wykorzystania nowoczesnych, ale dostępnych dla każdego sposobów utrwalania rzeczywistości. Posługując się zdobytymi wiadomościami, uczniowie podsumowali w krótkim filmie tę formę uczenia się. Całość potraktowana została z humorem i przymrużeniem oka ;)

 

Pin It